Jak pozbyć się podwójnego podbródka

Jeśli masz podwójny podbródek, nie jesteś sam. Ten stan jest spowodowany przez kilka czynników. Należą do nich: wzrost wagi, genetyka i wiek. Jeśli chcesz zapobiec temu schorzeniu, musisz zrobić kilka rzeczy. Należą do nich regularne ćwiczenia, zdrowa dieta i utrata wagi.

Przyrost masy ciała

Jedną z głównych przyczyn powstawania podwójnych podbródków jest otyłość, która zwiększa ryzyko rozwoju wielu chorób, w tym cukrzycy i bezdechu sennego. Osoby z nadwagą mają tendencję do gromadzenia dużej ilości tłuszczu pod brodą. Tłuszcz ten obciąża skórę w tym obszarze, co prowadzi do powstania podwójnego podbródka.

Utrata wagi i przyjęcie zdrowszej diety to dwa najlepsze sposoby na zmniejszenie lub wyeliminowanie podwójnego podbródka. Należy stosować odżywczą dietę i unikać pokarmów o wysokiej zawartości cukru. Ważne jest również, aby praktykować kontrolę porcji i unikać przejadania się. Nawet najzdrowsze diety na niewiele się zdadzą, jeśli będziesz jeść ogromne porcje.

Podwójny podbródek może być spowodowany przez wiele czynników, w tym genetykę, wagę i słabą linię szczęki. Może być również spowodowany zwiększeniem ilości złogów tłuszczu lub spadkiem elastyczności skóry. Nawet jeśli masz mało tkanki tłuszczowej, możesz mieć podwójny podbródek, jeśli przybierzesz na wadze. Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność i może zwisać. Innym czynnikiem przyczyniającym się do tego jest zła postawa ciała.

Przyrost masy ciała może spowodować powstanie podwójnego podbródka, który jest jedną z najczęstszych przyczyn tego stanu. Postawa głowy może spowodować, że podbródek będzie za bardzo opadał, przez co będzie wydawał się szerszy niż jest w rzeczywistości. Ponadto utrata dużej ilości mięśni może powodować podwójny podbródek, dlatego ważne są regularne ćwiczenia.

Innym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania podwójnego podbródka jest związany z wiekiem spadek elastyny, białka występującego w tkankach łącznych. Elastyna pomaga tkankom odzyskać swój kształt po rozciągnięciu. To właśnie to białko pomaga skórze wrócić do pierwotnej pozycji. Z wiekiem elastyna zmniejsza się, a powstająca w ten sposób luźna skóra zwisa w dół podbródka. Chirurgia kosmetyczna może usunąć luźną skórę i zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka.

Genetyka

Wiele osób ma genetyczne predyspozycje do posiadania podwójnego podbródka. Dodatkowy tłuszcz może gromadzić się pod podbródkiem, powodując nieproporcjonalny wygląd. Tłuszcz ten często gromadzi się w okolicach bioder, ud, a nawet szyi, ale może również znajdować się pod podbródkiem. Choć stan ten nie musi być dziedziczny, może być czasem skutkiem wieku lub złej postawy.

Chociaż waga jest jedną z głównych przyczyn powstawania podwójnego podbródka, należy pamiętać, że genetyka odgrywa również pewną rolę. Twoje geny mogą decydować o tym, gdzie magazynujesz tłuszcz, a także wpływać na elastyczność Twojej skóry. Prowadzi to do powstania luźnej, zwiotczałej skóry.

Mięsień platysma na podbródku słabnie wraz z wiekiem, a elastyczność skóry wokół linii żuchwy zmniejsza się. Osłabienie tego mięśnia powoduje zwiotczenie skóry, czego efektem jest podwójny podbródek. Dziedziczony genetycznie podwójny podbródek można wyeliminować za pomocą diety i ćwiczeń. Jednak proces starzenia się może nasilić genetycznie dziedziczony podwójny podbródek.

Istnieje kilka metod leczenia recesywnego podbródka, w tym powiększanie podbródka. Zabiegi te mogą usunąć niechciany tłuszcz i zmienić kształt podbródka. Jednak te opcje są najbardziej odpowiednie dla osób, które mają nadwagę lub które mają recesywne podbródki. Pierwszym krokiem w rozwiązaniu problemu podwójnego podbródka jest zrozumienie, co go powoduje i jak sobie z nim radzić. Genetyka i struktura kości mogą również odgrywać rolę. Niektórzy ludzie mają cienką skórę, co zwiększa prawdopodobieństwo odkładania się nadmiaru tłuszczu pod brodą.

W większości przypadków dieta i ćwiczenia to najlepsze sposoby na redukcję tłuszczu i pozbycie się podwójnego podbródka. Jednak tłuszcz w okolicach podbródka i szyi może być uparty i trudny do pozbycia się. Jeśli masz nadwagę i nadal masz tłuszcz w okolicy podbródka, być może będziesz musiał poddać się operacji.

Brak aktywności fizycznej

Podwójny podbródek może być spowodowany brakiem aktywności fizycznej lub złą dietą. Aby pozbyć się podwójnego podbródka, możesz spróbować różnych ćwiczeń. Jedno z tych ćwiczeń zmniejszy rozmiar podbródka. Możesz również wykonywać ćwiczenie polegające na wdmuchiwaniu powietrza. Trzymając wargi razem, spróbuj wydmuchać powietrze z ust przez około 15 sekund i zwolnić. Praktykowanie tego ćwiczenia pomoże Ci zmniejszyć podwójny podbródek. Może nie usunie ono całkowicie podwójnego podbródka, ale pomoże Ci ujędrnić i napiąć skórę wokół podbródka.

Brak aktywności fizycznej może powiększyć Twój podbródek i spowodować zwiotczenie dekoltu. Również niezdrowa dieta może osłabić mięśnie, które podtrzymują podbródek. Regularne ćwiczenia wzmocnią te mięśnie i sprawią, że dekolt będzie jędrny. Możesz również używać specjalnych poduszek przeznaczonych do okolic podbródka.

Brak aktywności fizycznej to kolejny powód uzyskania podwójnego podbródka. Jeśli masz nadwagę lub otyłość, możesz nie zdawać sobie sprawy, że masz podwójny podbródek. Nadmiar tłuszczu może gromadzić się w okolicy przyśrodkowej i powodować zwiotczenie podbródka. Podobnie, zła postawa może spowodować zanik mięśni szyi i spowodować powstanie warstwy nadmiaru tłuszczu na podbródku.

Otyłość jest główną przyczyną podwójnego podbródka. Nadwaga zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy i bezdechu sennego. Przyczynia się również do powstania podwójnego podbródka, ponieważ nadmiar tłuszczu odkłada się pod brodą i na policzkach.

Wiek

Podwójny podbródek może być spowodowany przez wiele czynników, w tym wiek. Wraz z wiekiem skóra i mięśnie stają się cieńsze i tracą swoją elastyczność, co skutkuje obwisłym wyglądem. To zwiotczenie w okolicy szyi może prowadzić do powstania podwójnego podbródka. Na szczęście istnieje wiele sposobów na skorygowanie tego stanu.

Nadmiar tkanki tłuszczowej jest jedną z przyczyn powstawania podwójnego podbródka. Pokarmy o dużej zawartości tłuszczów nasyconych, cholesterolu i cukru przyspieszają rozwój tych złogów tłuszczu. Do takich pokarmów należą tłuste mięsa, sery i chipsy. Czynnikiem sprzyjającym jest również genetyka. Niektórzy ludzie mają większe szanse na powstanie podwójnego podbródka niż inni.

Starzenie się może również prowadzić do niezrównoważonego wyglądu podbródka. Nadmiar tkanki tłuszczowej może pojawić się pod brodą w miarę starzenia się organizmu, a także w wyniku występowania tego schorzenia w rodzinie. Wiek i zła postawa mogą osłabić mięśnie, które podtrzymują podbródek. Dodatkowo, jeśli ten obszar nie jest używany na co dzień, skóra może stać się mniej elastyczna.

Zdrowa dieta jest ważnym czynnikiem w zapobieganiu podwójnemu podbródkowi. Należy unikać tłustych potraw, które mogą powodować zwiotczenie skóry. Staraj się również zachować jak najlepszą postawę ciała. Zła postawa może osłabić mięśnie podbródka i szyi, powodując utratę ich elastyczności.

Zmiany w stylu życia mogą również pomóc w redukcji podwójnego podbródka. Zwiększenie aktywności fizycznej oraz spożywanie większej ilości owoców i warzyw może pomóc Ci w utracie tłuszczu i ujędrnieniu podbródka. Pij też dużo wody, zwłaszcza przed jedzeniem. To będzie wypłukać więcej toksyn w organizmie i sprawiają, że podwójny podbródek mniej zauważalne. Alternatywą może być zabieg chirurgiczny, taki jak liposukcja lub lipoliza laserowa.

Genetyka + brak aktywności fizycznej = podwójny podbródek

Podwójny podbródek jest wynikiem odkładania się dodatkowego tłuszczu i luźnej skóry w okolicy podbródka. Stan ten jest zazwyczaj uwarunkowany genetycznie, ale może być również spowodowany przyrostem masy ciała i brakiem aktywności fizycznej. Podwójny podbródek nie jest problemem kosmetycznym, ale może być kłopotliwy. Istnieje kilka metod leczenia tego schorzenia, w tym liposukcja i mikro liposculpture.

Genetyka jest dużą przyczyną pełności podmentalnej. Wiele osób ma ten problem i może on być przekazywany z pokolenia na pokolenie. Twoje geny decydują o tym, czy przechowujesz tłuszcz i wodę w tej okolicy, dlatego ważne jest, abyś utrzymywał zdrową dietę i wykonywał ćwiczenia fizyczne. Genetyka jest również główną przyczyną podwójnego podbródka, i możliwe jest, że urodziłeś się z nim. Istnieje jednak kilka sposobów leczenia podwójnego podbródka, w tym ćwiczenia, zmiany w diecie i utrata wagi.

Dieta bogata w warzywa i owoce pomoże zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Inne naturalne zabiegi obejmują olej kokosowy, sok z cytryny, świeży sok z aloesu i sproszkowane nasiona lnu zmieszane z wodą. Kilka ćwiczeń, w tym aerobik, może również zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Jeśli jednak zmiany w diecie nie wystarczą, być może trzeba będzie udać się do lekarza, aby sprawdzić, czy istnieje lepszy sposób leczenia.

Nadmiar tłuszczu jest dużym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju podwójnego podbródka. Nadwaga może prowadzić do odkładania się tłuszczu pod brodą i na twarzy. Prawdopodobieństwo wystąpienia tej przypadłości jest większe u osób o większej budowie ciała.

Podobne tematy