Jakie są powikłania po usunięciu podwójnego podbródka?

Jeśli chcesz pozbyć się podwójnego podbródka, możesz zdecydować się na różne procedury, które usuwają nadmiar tłuszczu z podbródka. Należą do nich liposukcja, podnoszenie nici, Kybella i mezoterapia. Po udanym zabiegu można spodziewać się twarzy wolnej od podwójnego podbródka. Mezoterapia

Mezoterapia

to niechirurgiczny zabieg, który jest bezpieczny i skuteczny w usuwaniu tłuszczu z podwójnego podbródka. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w okolicę przyśrodkową związków, które z czasem rozbijają komórki tłuszczowe. Pacjenci zazwyczaj wymagają kilku sesji, aby zobaczyć pożądane rezultaty. Po dwóch do trzech sesjach pacjenci mogą spodziewać się bardziej wyrzeźbionej szyi, lepszej linii szczęki i lepszej definicji podbródka.

Zastrzyki z kwasu deoksycholowego, związku rozpuszczającego tłuszcz, są wykonywane w celu usunięcia tłuszczu z podwójnego podbródka. Ten zatwierdzony przez FDA zabieg jest wykonywany w serii zastrzyków – cytat ten jest zasługą autora strony astroszkic.pl. Pacjenci będą odczuwać obrzęk przez kilka dni, ale jest to tymczasowe. Po tym czasie organizm naturalnie usunie komórki tłuszczowe.

Mezoterapia wymaga kilku sesji, więc pacjenci mogą spodziewać się powrotu do lekarza od trzech do 15 razy. Procedura obejmuje serię zastrzyków, które będą powtarzane co siedem do dziesięciu dni lub raz w miesiącu. Procedura wymaga wykwalifikowanego lekarza. Składniki i metody stosowane podczas leczenia są różne. Należy jednak pamiętać, że procedura może powodować skutki uboczne, w tym siniaki, krwawienie i dyskomfort.

Chociaż procedura jest bezpieczna i skuteczna dla większości pacjentów, niektórzy ludzie nie są dobrymi kandydatami. Kobiety w ciąży i matki karmiące, ludzie, którzy są podatni na infekcje, a także ci, którzy mają słabe mięśnie twarzy nie powinni poddać się procedurze. Procedura może również nie być odpowiednia dla pacjentów z ciężką infekcją pod brodą.

Mezoterapia jest zabiegiem iniekcyjnym, który celuje w tłuszcz pod brodą. Roztwór jest wstrzykiwany do skóry, gdzie jest wchłaniany przez organizm. Z czasem zabieg ten będzie stopniowo redukował tłuszcz pod podwójnym podbródkiem. Oprócz zmniejszenia wielkości podskórnego tłuszczu, pomoże również napiąć skórę.

Zabieg wymaga wielu sesji w celu usunięcia tłuszczu z podwójnego podbródka. Każda sesja zabiegowa trwa od 10 do 20 minut. Pacjenci mogą potrzebować od trzech do sześciu zabiegów. Każda sesja odbywa się zazwyczaj w odstępie około jednego miesiąca. Po dwóch lub trzech zabiegach pacjent może doświadczyć zauważalnej redukcji podwójnego podbródka.

Liposukcja

Liposukcja jest powszechną procedurą, która może usunąć nadmiar tłuszczu pod brodą. Wykorzystuje ona małe nacięcie na podbródku do wprowadzenia kaniuli. Urządzenie to odsysa tłuszcz ruchem w tył i w przód, tworząc gładszy wygląd. Po zabiegu na nacięciu umieszcza się zwykle specjalny pasek na podbródek, aby kontrolować obrzęk.

Z zabiegiem może być związanych kilka zagrożeń, w tym infekcja, obrzęk i zasinienie. Jednak większość osób może wrócić do pracy w ciągu jednego do dwóch tygodni. Czas rekonwalescencji po liposukcji jest znacznie krótszy niż po liftingu szyi. A ponieważ jest to zabieg mało inwazyjny, rezultaty powinny być zauważalne w ciągu kilku miesięcy.

Zabieg jest uważany za procedurę ambulatoryjną i jest zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym. U niektórych pacjentów może wystąpić łagodne krwawienie, które utrzymuje się przez kilka dni. Niektóre siniaki mogą rozciągać się w dół klatki piersiowej i szyi. Siniaki zanikają w ciągu dwóch do trzech tygodni, a ich kolor jest przeważnie żółty lub zielony. Może jednak wystąpić pewien obrzęk, który jest powszechny i może utrzymywać się przez kilka tygodni lub miesięcy. Aktywność fizyczna może pogorszyć ten obrzęk.

Liposukcja może być dobrym rozwiązaniem dla redukcji nadmiaru tłuszczu na szyi i podbródku. Nie jest jednak substytutem diety i ćwiczeń fizycznych. Niektórzy pacjenci, którzy stracili na wadze i nadal mają tłuszcz podmentalny, mogą skorzystać z Kybella, leku do wstrzykiwania, który pomaga rozbić tłuszcz na szyi.

Liposukcja może mieć pewne skutki uboczne, a chirurg może nie być w stanie usunąć całego tłuszczu. Pacjent może doświadczyć łagodnego obrzęku, zaczerwienienia lub lekkiego zasinienia i może potrzebować powtórnych sesji, aby zobaczyć optymalne wyniki.

Liposukcja jest najczęstszą procedurą usuwania podwójnego podbródka i wiąże się z kilkoma korzyściami. Istnieje jednak kilka minusów tej procedury, a reakcja każdego pacjenta jest różna. Jednak większość pacjentów może spodziewać się co najmniej trzech do pięciu dni przestoju po zabiegu, a także powinni być przygotowani na noszenie paska pod brodą przez kilka dni. Liposukcja usuwa złogi tłuszczowe pod skórą, ale nie zmienia w znaczący sposób wiotkości skóry.

Zabieg polega na wykonaniu niewielkich nacięć w okolicy podbródka. Chirurg wprowadzi małą rurkę zwaną kaniulą, aby usunąć tłuszcz. W rezultacie uzyskuje się szczuplejszą szyję i ostrzejszą linię szczęki.

Podnoszenie nici

Podnoszenie nici w celu usunięcia podwójnego podbródka jest zabiegiem mało inwazyjnym. Czas rekonwalescencji jest minimalny, a w ciągu dnia lub dwóch po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Zabieg ten jest często łączony z innymi niechirurgicznymi procedurami w celu uzyskania lepszych rezultatów. W zależności od leczonego obszaru, zabieg może trwać od 45 minut do jednej godziny.

Pierwszym krokiem w procedurze podnoszenia nici jest przygotowanie skóry. Musi ona być jędrna i mieć wystarczającą zawartość elastyny, aby utrzymać lifting. Starej skórze brakuje elastyny i nie utrzymuje ona struktury skóry na miejscu. Przed poddaniem się liftingowi nićmi należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że ten zabieg jest dla nas odpowiedni.

Podnoszenie nici PDO jest zabiegiem mało inwazyjnym, trwającym od 30 do 60 minut. Jest on idealny dla osób z umiarkowanym zwiotczeniem skóry wokół linii szczęki i szyi. Zabieg liftingu nićmi może również zmniejszyć odrosty i dyndanie podbródka. Procedura ta może być połączona z Kybella(r), syntetyczną substancją, która jest wstrzykiwana bezpośrednio pod brodę. Substancja syntetyczna działa w celu rozbicia komórek tłuszczowych i poprawy wiotkości skóry.

Pacjenci powracający do zdrowia po zabiegu liftingu nićmi powinni spodziewać się pewnej opuchlizny i zasinień, ale nie powinni odczuwać bólu. Większość osób może wrócić do pracy i normalnych zajęć bezpośrednio po zabiegu. Chociaż zabieg jest procedurą niskiego ryzyka, nadal istnieje szansa na powikłania i efekty uboczne. Niektóre osoby mogą doświadczyć dołeczka po ich operacji, co jest częstym efektem ubocznym. Na szczęście liftingi nici są zazwyczaj mało inwazyjne i nie wymagają znieczulenia ogólnego.

Podnoszenie nici w celu usunięcia podwójnego podbródka jest świetną alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy i jest elastyczną i niedrogą procedurą zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wykorzystuje tymczasowe szwy do podwieszenia luźnej skóry twarzy i lekkiego jej ściągnięcia w celu uzyskania bardziej młodzieńczego wyglądu. Stymuluje również reakcję leczniczą organizmu, która kieruje duże ilości kolagenu do obszarów poddawanych zabiegowi. Kolagen jest istotną częścią procesu starzenia się organizmu i odgrywa kluczową rolę w przywracaniu jędrności skóry.

Lifting nićmi to mało inwazyjna procedura, która może dać dramatyczne rezultaty bez ryzyka przestoju. Przeznaczony jest do zwalczania oznak starzenia się skóry twarzy, w tym obwisłej skóry i wiotkiej linii żuchwy.

Kybella

Jeśli chcesz trwale usunąć podwójny podbródek, możesz rozważyć zabieg chirurgiczny, taki jak liposukcja. Procedura ta wymaga znacznej ilości znieczulenia, rozległej rekonwalescencji i zarządzania bólem. Istnieje jednak inna opcja dostępna dla Ciebie – Kybella. Zastrzyk ten niszczy komórki tłuszczowe w okolicy przyśrodkowej, a Twój organizm w końcu je wyeliminuje. Rezultaty utrzymują się do 8 miesięcy.

Możesz potrzebować wielu zabiegów z Kybellą, aby zobaczyć pełne rezultaty. Lekarz będzie współpracował z Tobą, aby ustalić ile zabiegów jest koniecznych. Zazwyczaj potrzeba od dwóch do sześciu zabiegów w odstępie około miesiąca. Czas trwania każdej sesji będzie zależał od Twoich celów i ilości tłuszczu podpoliczkowego, który chcesz usunąć. Wielu pacjentów zauważa zauważalne rezultaty po dwóch do czterech zabiegach. Jeśli jednak potrzebujesz więcej niż czterech sesji, być może lepiej będzie skorzystać z zabiegu chirurgicznego.

Kybella jest zastrzykiem, który może być bardzo skuteczny w usuwaniu nadmiaru tłuszczu w okolicy podprogowej bez konieczności przeprowadzania zabiegu liftingu szyi. Działa on poprzez atakowanie komórek tłuszczowych w tym obszarze, aby zapobiec gromadzeniu się tłuszczu w przyszłości. Zastrzyki są zaprojektowane tak, aby celować tylko w komórki tłuszczowe, więc proces nie wiąże się z uszkodzeniem normalnych komórek.

Po zabiegu Kybella może wystąpić obrzęk, zasinienie, drętwienie i tkliwość w okolicy przyśrodkowej. Te efekty uboczne utrzymują się zwykle od trzech do czterech dni. Należy jednak powiadomić swojego dostawcę, jeśli wystąpią nietypowe efekty uboczne.

Przed poddaniem się zabiegowi Kybella należy omówić z lekarzem ryzyko i korzyści wynikające z zastosowania Kybella. Ważne jest, abyś powiedział swojemu lekarzowi o wszelkich historiach medycznych i wszelkich poprzednich operacjach kosmetycznych. Pamiętaj również, aby poinformować go o tym, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Kybella może zaszkodzić płodowi lub dziecku.

Wiele osób czuje się niepewnie z powodu swoich podwójnych podbródków. Na szczęście istnieją już zatwierdzone przez FDA rozwiązania w postaci zastrzyków, które pozwalają na leczenie tego stanu. Kybella to zastrzyk, który redukuje komórki tłuszczowe znajdujące się pod brodą. Procedura ma również minimalny czas przestoju, co czyni ją świetną alternatywą dla zabiegu chirurgicznego.

Podobne tematy