Czy istnieje krem na podwójny podbródek?

Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie wyglądu podwójnego podbródka. Niektórzy ludzie decydują się na operację, podczas gdy inni wybierają opcje niechirurgiczne. Jednak te metody nie są odpowiednie dla wszystkich. Istnieje wiele opcji dostępnych w celu zmniejszenia rozmiaru i wyglądu podwójnego podbródka, w tym kremy i ćwiczenia.

Kybella

Zdjęcia przed i po pacjentów, którzy poddali się zabiegom Kybella, pokazują skuteczność tego zabiegu w przywracaniu młodzieńczego wyglądu podbródka. Procedura ta jest skuteczna dla osób z umiarkowanym lub ciężkim podwójnym podbródkiem, ale nie jest to dobra opcja dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Jeśli nie jesteś pewien, czy Kybella jest dla Ciebie odpowiednia, porozmawiaj z lekarzem o innych opcjach. Możesz również zdecydować się na chirurgię kosmetyczną, ale powinnaś być świadoma ryzyka.

Kybella wykorzystuje kwas deoksycholowy, naturalnie występującą cząsteczkę, która pomaga organizmowi rozbijać komórki tłuszczowe i wchłaniać je – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu twojagrecja.pl. Poprzez naśladowanie naturalnego procesu rozpadu tłuszczu w organizmie, Kybella jest w stanie zniszczyć komórki tłuszczowe pod brodą. Nie może jednak regenerować nowych komórek tłuszczowych.

Zabieg Kybella może być wykonany w ciągu zaledwie 15 do 20 minut i jest całkowicie bezbolesny. Pacjenci zazwyczaj odczuwają pewne zasinienia po zabiegu, które zanikają w ciągu kilku dni. Może również wystąpić niewielkie zdrętwienie i mrowienie. Rezultaty są widoczne po około dwóch do czterech zabiegów. Jednak niektórzy pacjenci mogą potrzebować do sześciu zabiegów, aby uzyskać maksymalne rezultaty.

Chociaż Kybella jest zatwierdzona do stosowania w okolicy podprogowej, można ją stosować również w innych obszarach. Można ją stosować na tylnej części ramion, górnej części ramion, wałkach stanika, kolanach, dolnej części pleców i “bawolim garbie” – małej kieszeni tłuszczu między ramionami a górną częścią pleców. Preparat jest najbardziej skuteczny w obszarze podmentalnym, dlatego ważna jest rozmowa z lekarzem w celu ustalenia właściwego leczenia dla danego przypadku.

Podczas gdy Kybella może pomóc w osiągnięciu celów związanych z wypełnieniem obszaru podszczękowego, należy zachować zdrową dietę i program ćwiczeń. System pielęgnacji skóry może również pomóc w walce z luźną skórą i zmniejszeniu wypełnienia podprogowego.

Liposukcja

Liposukcja krem do leczenia opadającego podwójnego podbródka może zmniejszyć rozmiar i kształt podwójnego podbródka bez ryzyka operacji. Działa poprzez wykorzystanie substancji chemicznej zwanej kwasem deoksycholowym do rozbijania komórek tłuszczowych. Zabieg sprawia, że te komórki tłuszczowe nie są zdolne do przechowywania tłuszczu i zamieniają się w odpady, które są metabolizowane i eliminowane przez organizm. Proces ten zmniejsza rozmiar i kształt podwójnego podbródka w ciągu czterech do sześciu tygodni, a wyniki są porównywalne z wynikami liposukcji.

Pojedynczy zabieg może zmniejszyć rozmiar podwójnego podbródka nawet o 20%. Należy jednak pamiętać, że zabieg może mieć skutki uboczne i może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Zabieg obejmuje znieczulenie miejscowe i zazwyczaj wykonywany jest bez konieczności przeprowadzania operacji.

Inną niechirurgiczną metodą leczenia podwójnego podbródka jest Kybella, lek zatwierdzony przez FDA na receptę. Kybella zawiera kwas deoksycholowy, naturalnie występującą substancję, która wspomaga rozpad komórek tłuszczowych. Zabieg polega na wstrzyknięciu Kybella w obszar podbródka i jest skuteczny w redukcji tłuszczu pod brodą. W zależności od rozległości problemu, do uzyskania pożądanego rezultatu potrzeba zwykle do sześciu zabiegów.

Choć rezultaty wstrzyknięć Kybella są subtelne, znacząco poprawią kontur podbródka. Będzie również napinać skórę pod brodą. Procedura może również pomóc w wyglądzie obszaru podbródka, gdy patrzy się na niego głową i pod bocznym kątem. Zabieg ten może poprawić wygląd pacjenta i sprawić, że będzie on wyglądał młodziej.

Ćwiczenia

Ćwiczenia w leczeniu podwójnego podbródka obejmują rozciąganie szyi i podbródka oraz ćwiczenia wzmacniające. Będą one tonować mięśnie otaczające podwójny podbródek i zmniejszyć wygląd dodatkowego tłuszczu. Najlepszym sposobem na wykonanie tych ćwiczeń jest siedzenie w wygodnej pozycji. Odchylając się do tyłu, umieść palce na karku i głaszcz je w dół. Następnie odchyl głowę do tyłu i wygnij szyję do tyłu, aż dotknie klatki piersiowej. Powtarzaj to ćwiczenie tak często, jak to możliwe.

Innym ćwiczeniem ukierunkowanym na mięśnie podbródka jest rozciąganie poutingowe. Ćwiczenie to koncentruje się na wykorzystaniu mięśni szyi i podbródka w celu odsunięcia podbródka od twarzy. Utrzymaj tę pozycję przez trzy sekundy, a następnie rozluźnij mięśnie. Możesz również użyć maski, aby zmniejszyć ilość tłuszczu pod brodą. Jedna z popularnych maseczek wykonana jest z białek jaj, soku z cytryny i miodu.

Ćwiczenia te można wykonywać w pozycji siedzącej lub stojącej. W pozycji siedzącej napnij mięśnie szyi i przyciśnij brodę do klatki piersiowej. Powtarzaj przez około pięć sekund. Wykonaj to ćwiczenie piętnaście do 20 razy. Celem ćwiczenia jest rozciągnięcie mięśni w okolicy szyi i podbródka oraz zmniejszenie wyglądu podwójnego podbródka.

Inne popularne ćwiczenie znane jest jako “Pocałunek nieba” lub “Gwizdek na sufit”. W tym ćwiczeniu pochylasz podbródek w kierunku sufitu i zaciskasz usta. Utrzymuj tę pozycję przez co najmniej trzy sekundy i powtarzaj ćwiczenie dziesięć do piętnastu razy dziennie.

Kremy

W celu leczenia podwójnego podbródka dostępnych jest wiele kremów. Zawierają one różne składniki, które zmniejszają zmarszczki i ujędrniają skórę. Jeden z popularnych kremów zawiera DMAE (Dimethylaminoethanol), który jest stosowany w produktach do pielęgnacji skóry, aby zwiększyć jej nawilżenie i poprawić grubość naskórka. Pomaga również skórze produkować więcej kolagenu, co zmniejsza widoczność drobnych linii. Inne składniki to kofeina i niacynamid.

Oprócz stosowania kremów i balsamów, ludzie mogą również wykonywać ćwiczenia, aby zmniejszyć rozmiar podwójnego podbródka. Ćwiczenia te mogą pomóc spalić tłuszcz na twarzy i szyi i zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Przed podjęciem próby jakichkolwiek ćwiczeń, pomocne jest, aby rozgrzać mięśnie w szyi i twarzy. Po rozgrzaniu zacznij wykonywać ćwiczenia i powtarzaj je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Dla skutecznego leczenia podwójnego podbródka ważne jest utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Dobrze zarysowana linia szczęki również poprawi Twój ogólny wygląd. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zastosuj krem, który ujędrnia szyję i redukuje podwójny podbródek. Możesz również wybrać krem, który zawiera kolagen i retinol.

Skuteczne może być również połączenie kremów redukujących i olejków do mięśni. Dodatkowo, krem pobudzający krążenie może pomóc doprowadzić więcej krwi do zwiotczałych mięśni gardła. Fachowy masażysta może zastosować odpowiedni rodzaj kremu dla obszaru szyi. Możesz również rozważyć zakup paska na podbródek, który pomoże w tym zabiegu.

Podwójny podbródek jest spowodowany kilkoma czynnikami, w tym starzeniem się, wzrostem wagi i genetyką. Stan ten może wpływać na samoocenę danej osoby, a nawet może być spowodowany chorobami podstawowymi, takimi jak tarczyca lub nerki.

Kybella krem znieczulający

Kybella jest zatwierdzonym przez FDA rozwiązaniem do wstrzykiwania, które redukuje tłuszcz podbródkowy pod brodą. Działa poprzez niszczenie komórek tłuszczowych poprzez naśladowanie własnego procesu rozbijania tłuszczu przez organizm. To pomaga zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka, a także jest nieinwazyjne. Formuła Kybella zawiera kwas deoksycholowy, naturalnie występującą cząsteczkę, która wspomaga wchłanianie tłuszczu. Działa on również na ujędrnienie konturu twarzy.

Zabieg z użyciem Kybella trwa na ogół około trzydziestu minut i może powodować minimalny dyskomfort. Przed zabiegiem należy zastosować miejscowy krem znieczulający na szyję, aby pomóc w uzyskaniu komfortu. Do wstrzyknięcia zostanie użyta bardzo mała igła, która może wywołać lekkie uczucie kłucia lub szczypania. Po zabiegu prawdopodobnie wystąpi niewielka bolesność i obrzęk, które jednak powinny ustąpić po pewnym czasie.

Jeśli od dłuższego czasu cierpisz z powodu zbyt dużego podwójnego podbródka, Kybella może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Może ona zmniejszyć rozmiar Twojego podbródka i sprawić, że Twoja skóra stanie się jędrna i elastyczna. Lekarz specjalizujący się w Kybella może pomóc Ci osiągnąć Twoje cele kosmetyczne.

Kybella jest zabiegiem wstrzykiwanym, który został zatwierdzony przez FDA do leczenia pełności podmentalnej. Zabieg polega na wstrzykiwaniu kwasu deoksycholowego. Aktywny składnik Kybella celuje w kieszenie tłuszczowe pod brodą, zapobiegając gromadzeniu się w nich tłuszczu. Jest to zabieg bezpieczny, szybki i łatwy w użyciu, a po zabiegu można wykonywać codzienne czynności.

Pacjenci poddawani są wielu zabiegom Kybella w celu wyeliminowania nadmiaru tłuszczu pod brodą. Zazwyczaj pacjenci potrzebują od dwóch do sześciu zabiegów w odstępie około trzech miesięcy. Podczas tych sesji na leczony obszar nakładany jest krem znieczulający i zimny kompres. Pacjenci mogą odczuwać drętwienie i obrzęk przez kilka dni po zabiegu, ale te efekty uboczne są tymczasowe.

Podobne tematy