Różne rodzaje zabiegów na podwójny podbródek

Jeśli masz podwójny podbródek i chcesz go poprawić, musisz wiedzieć o różnych rodzajach operacji dostępnych. Niektóre z tych procedur są Kybella, Neck lift, Submental liposuction i Dermal fillers. Jeśli myślisz o posiadaniu procedury, powinieneś wiedzieć o ryzyku i korzyściach każdego z nich.

Kybella

Kybella to zatwierdzony przez FDA zabieg, który pomaga zredukować komórki tłuszczowe pod brodą. Procedura obejmuje zastrzyki do komórek tłuszczowych pod brodą. Większość pacjentów odczuwa estetyczną odpowiedź w ciągu dwóch do czterech zabiegów. Zabiegi trwają zazwyczaj około 15 minut i są bezbolesne. Niektórzy pacjenci odczuwają jednak obrzęk lub zasinienie po zabiegu, co jest do przewidzenia. Kybella nie jest tak inwazyjna jak niektóre zabiegi chirurgiczne, więc jest odpowiednia dla osób prowadzących aktywny tryb życia – znalezisko to jest wynikiem pracy ekipy portalu skalowaniebiznesu.pl.

Pacjenci powinni pamiętać, że Kybella nie jest dobrym zabiegiem dla osób z obwisłą skórą i nadmiarem tkanki tłuszczowej podszczękowej. Jeśli masz nadmiar skóry na podbródku, nie zobaczysz rezultatów zabiegu. Może być lepiej dla Ciebie, aby rozważyć inne zabiegi, takie jak urządzenia do dokręcania podbródka lub chirurgia, która poprawi szczelność skóry. Upewnij się, że omówisz swoje obawy z chirurgiem przed poddaniem się zabiegowi. Ważne jest również, aby poinformować lekarza, jeśli w przeszłości przeszedłeś jakąkolwiek procedurę estetyczną lub chirurgiczną. Obecność tkanki bliznowatej będzie miała wpływ na Twoje wyniki.

Liposukcja podprogowa

Liposukcja podprogowa to zabieg chirurgiczny polegający na odsysaniu nadmiaru tłuszczu z okolicy podprogowej. Zabieg trwa zazwyczaj mniej niż godzinę i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub łagodnej sedacji. Chirurg używa cienkiej, sterylnej kaniuli, aby uzyskać dostęp do nadmiaru tłuszczu przez małe nacięcia wykonane w linii podbródka i szczęki. Po usunięciu tłuszczu, nacięcia są zamykane za pomocą rozpuszczalnego szwu. Po zabiegu pacjenci są wypisywani do domu i mogą powrócić do swoich normalnych zajęć.

Pacjent z nadmierną ilością tłuszczu pod brodą może być dobrym kandydatem do liposukcji podszczękowej. Alternatywne procedury obejmują CoolSculpting, zastrzyki Kybella i chirurgiczny lifting szyi.

Podniesienie szyi

Zabiegi leczenia podwójnego podbródka i podniesienia szyi są wykonywane w celu poprawy wyglądu szyi i linii szczęki. Ten rodzaj operacji obejmuje przycięcie nadmiaru skóry i ponowne ukształtowanie mięśni szyi. Procedury te często wymagają liposukcji, w zależności od ilości zlokalizowanego tłuszczu, który należy usunąć. Powrót do zdrowia po tego typu zabiegu jest szybszy i występuje minimalne zasinienie. Jednak pacjenci powinni wziąć pod uwagę, że w wyniku zabiegu pozostanie blizna z przodu szyi.

Pierwszym krokiem w tej procedurze jest oznaczenie obszaru strzałkami, aby pokazać, gdzie lekarz wykona nacięcia. Lekarz poda również leki dożylne, wprowadzi pacjenta w stan znieczulenia ogólnego i oczyści okolicę. Następnie lekarz wykona nacięcia na skórze i usunie nadmiar skóry lub tłuszczu z szyi. Może również napiąć mięsień platysma, aby ujędrnić skórę.

Wypełniacze skórne

Istnieją dwie główne metody leczenia podwójnego podbródka. Jedna metoda polega na liposukcji, a druga jest nieinwazyjna i wykorzystuje wstrzykiwane wypełniacze. Kybella (kwas deoksycholowy) to preparat do wstrzykiwania, który celuje w tłuszcz pod brodą i jest mniej inwazyjny niż liposukcja. Zastrzyki działają poprzez naśladowanie naturalnego kwasu biologicznego organizmu, który rozbija i usuwa komórki tłuszczowe. Procedura zapewnia natychmiastowe rezultaty przy minimalnym czasie przestoju.

W tym celu można również zastosować wypełniacze dermalne. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są najczęstszym rodzajem wypełniaczy stosowanych w leczeniu podwójnego podbródka. Dostępne są również tymczasowe wypełniacze dermalne, które mogą być stosowane do wygładzania podgardla i zmniejszania zapadniętego wyglądu twarzy.

Zabieg laserowy

Zabieg laserowy na podwójny podbródek jest opcją dla pacjentów, którzy chcą wyeliminować nadmiar tłuszczu w obszarze podbródka. Procedura może zmniejszyć tłuszcz w tym obszarze o 24 procent. Procedura obejmuje wykorzystanie energii laserowej do rozbicia komórek tłuszczowych, które są następnie eliminowane przez układ limfatyczny. Zabieg ten jest zatwierdzony przez FDA i pomógł tysiącom pacjentów w ukierunkowaniu ich obszarów problemowych.

Inne opcje redukcji tłuszczu w okolicy podbródka obejmują chirurgię, liposukcję lub inne zabiegi kosmetyczne. Zaletą nieinwazyjnej procedury, takiej jak SculpSure, jest jej wygoda i niewielki czas przestoju. Pacjenci są zwykle zachwyceni rezultatami. Już po jednym zabiegu obszar podbródka wydaje się bardziej zdefiniowany i jędrny. Rezultaty są subtelniejsze niż w przypadku zabiegu chirurgicznego.

Podobne tematy