Czy mezoterapia igłowa potrafi działać cuda?

Mezoterapia igłowa to numer jeden wśród zabiegów medycyny estetycznej – pozwala na redukcję wielu niedoskonałości skórnych. Przeznaczona jest dla osób praktycznie w każdym wieku i o każdym typie skóry. Odpowiednio dobrane koktajle do mezoterapii głęboko odżywiają, nawilżają i regenerują skórę. W jaki sposób działa mezoterapia i jakich efektów można się po niej spodziewać.

Co to jest mezoterapia igłowa i jakie ma zastosowanie?

Mezoterapia dostępna m.in. w Klinice Miracki w Katowicach, to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Polega na podaniu specjalnego koktajlu witaminowego bezpośrednio do głębszych warstw skóry za pomocą iniekcji. Zwykle polega na wykonaniu wielu zastrzyków przy pomocy małej i cienkiej igły. Dzięki nakłuwaniu, do głębszych warstw skóry dostają się witaminy, mikroelementy i preparaty odżywcze, które poprawiają kondycję cery. Systematycznie wykonywana mezoterapia igłowa na twarz potrafi całkowicie odmienić kondycję skóry – przywrócić jej jędrność i blask, wygładzić i odmłodzić.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Mezoterapia igłowa to zabieg iniekcyjny, dlatego powinien być wykonywany w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej przez doświadczonego lekarza. Przed pierwszym zabiegiem odbywa się konsultacja, podczas której specjalista może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, takie jak alergia na składniki zawarte w preparacie do mezoterapii. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu można wykonać mezoterapię igłową jeszcze tego samego dnia.

Procedura zwykle nie wymaga znieczulenia, chociaż czasem się ją stosuje (u pacjentów o niskim progu bólu). Zabieg trwa około godziny. Lekarz wstrzykuje wybrany koktajl (np. na bazie kwasu hialuronowego), wprowadzając go w kilku punktach na twarzy na głębokość 2-3 milimetrów. Pod wpływem iniekcji skóra otrzymuje sygnał, aby podjąć procesy regeneracyjne. Następuje intensywna produkcja kolagenu i elastyny. Zastosowane substancje wnikają bezpośrednio do skóry, wspomagają regenerację oraz spełniają swoje konkretne role – np. kwas hialuronowy nawilża i wypełnia drobne zmarszczki, a kolagen ujędrnia i wzmacnia strukturę skóry.

Zmiany zainicjowane podczas mezoterapii igłowej następują w skórze stopniowo. Efekty pojawiają się w ciągu kilku tygodni po zabiegu. Można je wzmocnić, decydując się na serię mezoterapii. Najczęściej poleca się od 3 do 6 sesji mezoterapii igłowej, które są wykonywane w ciągu kilkunastu dni. Zabieg można powtarzać cyklicznie, dzięki czemu można utrzymać skórę w doskonałej kondycji przez wiele lat, bez stosowania inwazyjnych terapii.  

Efekty mezoterapii igłowej twarzy

Mezoterapia igłowa wykonana przez wykwalifikowanego specjalistę medycyny estetycznej to znakomity sposób na odświeżenie i wzmocnienie stanu skóry. W zależności od zastosowanego koktajlu można uzyskać nieco inne efekty mezoterapii igłowej na twarz. Zazwyczaj mikronakłuwanie wykonuje się w celu:

  • ujędrnienia skóry,
  • likwidacji drobnych zmarszczek,
  • głębokiego nawilżenia i odżywienia twarzy,
  • regeneracji,
  • odżywienia,
  • spłycenia blizn potrądzikowych,
  • rozjaśnienia przebarwień posłonecznych,
  • opóźnienia procesu starzenia się skóry (działanie profilaktyczne przeciwstarzeniowe),
  • poprawienia ogólnej kondycji skóry.

Warto wiedzieć, że mezoterapia igłowa wykorzystywana jest nie tylko do zabiegów na twarz. Można zastosować ją również na skórę głowy, a także na uda czy pośladki w celu redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mezoterapii igłowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Podobne tematy