Jakie są objawy niedoczynności tarczycy – druga broda?

Niedoczynność tarczycy jest stanem, w którym gruczoł tarczowy jest mało aktywny. Jej objawy mogą obejmować zaparcia, przyrost wagi, niezdolność do tolerowania zimna, skurcze mięśni, mrowienie w rękach i zmęczenie. Inne objawy to zespół cieśni nadgarstka, utrata pamięci i zmiany w miesiączkowaniu. Lekarz zazwyczaj podejrzewa niedoczynność tarczycy na podstawie objawów, których doświadczasz – ten cytat pochodzi bezpośrednio z serwisu .

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu magazynspa.pl

Symptomy

Jeśli doświadczasz podwójnego podbródka, powinieneś najpierw rozważyć możliwość problemów z tarczycą. Niedoczynność tarczycy charakteryzuje się spowolnionym metabolizmem, a temu zwykle towarzyszy nagły przyrost wagi. Stosowanie zdrowej diety i spożywanie chudych białek, niskotłuszczowych produktów mlecznych i zdrowych tłuszczów może pomóc w regulacji tarczycy.

Niedoczynność tarczycy może powodować zwiotczenie skóry szyi i podgardla. Może również powodować ścieńczenie brwi. Chociaż najczęstszą przyczyną jest niedoczynność tarczycy, stan niedoczynności tarczycy może być spowodowany wieloma innymi stanami, w tym chorobą autoimmunologiczną zwaną zapaleniem tarczycy Hashimoto, problemem z przysadką mózgową oraz poważnymi zmianami emocjonalnymi/fizycznymi, takimi jak ciąża, śmierć lub infekcja.

Inne powszechne objawy niedoczynności tarczycy to zmęczenie i wolny puls. W ciężkich przypadkach możesz również doświadczyć dramatycznego wzrostu wagi. Jednak nie zawsze jest to spowodowane przyrostem tkanki tłuszczowej; w niektórych przypadkach winowajcą jest zatrzymanie wody i soli. Możesz również stwierdzić, że Twój cykl menstruacyjny i okres uległy zmianie. Niedoczynność tarczycy może również powodować utratę pamięci i dezorientację.

Niedoczynność tarczycy może również powodować podwójny podbródek. Chociaż schorzenie to jest dziedziczne i może rozpocząć się w każdym wieku, najczęściej występuje u kobiet w wieku 20-30 lat. Jest to również czynnik ryzyka przyrostu masy ciała na całym ciele, w tym na szyi.

Jeśli doświadczasz tych objawów, powinieneś skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny. Obrzęk twarzy i szczęki może być spowodowany zakażeniem ślinianek lub brakiem wody. Ponadto może być spowodowany niewłaściwą higieną jamy ustnej lub przewlekłą chorobą. Należy również skonsultować się z lekarzem, jeśli podwójny podbródek pojawia się nagle.

Leczenie

Niedoczynność tarczycy to stan, w którym tarczyca nie pracuje prawidłowo. Często towarzyszy jej przyrost masy ciała. Może to powodować zwiotczenie skóry pod szczęką i wypełnienie jej tłuszczem. Może to również powodować wiszące podgardle. Może również dojść do obrzęku szyi i gruczołów chłonnych.

Inne objawy niedoczynności tarczycy to zaparcia, zmęczenie, niestrawność, skurcze mięśni i niezdolność do tolerowania zimna. Może ona również wpływać na cykl menstruacyjny i miesiączkę. Jeśli zauważysz któryś z tych objawów, powinieneś zgłosić się do lekarza. Niedoczynność tarczycy można leczyć za pomocą odpowiedniego odżywiania i leków.

KYBELLA jest zatwierdzonym przez FDA lekiem do wstrzykiwania. Składa się z kwasu deoksycholowego, naturalnie występującego kwasu żółciowego. Jest on wstrzykiwany przez specjalnie zaprojektowany szablon, a jego podanie zajmuje pięć minut. Większość pacjentów wymaga dwóch lub trzech sesji w odstępie dwóch tygodni. Na ostateczne rezultaty trzeba czekać od 12 do 18 tygodni. Dzieje się tak dlatego, że organizm potrzebuje czasu, aby wypłukać stopione komórki tłuszczowe z ciała.

Niedoczynność tarczycy ma wiele wspólnych objawów, a lekarz często potrafi rozróżnić poszczególne stany. Na przykład, pacjent z okresowym porażeniem może mieć niedoczynność tarczycy lub inny rodzaj choroby autoimmunologicznej. Lekarz będzie musiał ocenić czynność tarczycy pacjenta i poszukać autoprzeciwciał tarczycowych, aby postawić prawidłową diagnozę. Leczenie niedoczynności tarczycy polega zwykle na suplementacji tyroksyny i korekcie elektrolitów.

Przyczyny

Powiększenie tarczycy jest częstym objawem niedoczynności tarczycy. Stan ten może być spowodowany zaburzeniem autoimmunologicznym zwanym zapaleniem tarczycy Hashimoto lub nieprawidłowym działaniem przysadki mózgowej. Może być również dziedziczony od matki lub wywołany przez pewne duże zmiany fizyczne i emocjonalne, takie jak ciąża lub traumatyczne wydarzenie. W niektórych przypadkach jest to choroba trwała, ale zazwyczaj można ją leczyć za pomocą kilku różnych metod.

Hormon tarczycy jest produkowany przez gruczoł tarczowy znajdujący się w szyi. Jeśli gruczoł ten nie funkcjonuje prawidłowo, może to powodować zwiotczenie szyi i szczęki. Może to również powodować przyrost masy ciała. Niedoczynność tarczycy może również powodować obrzęk układu limfatycznego.

Przyczyny niedoczynności tarczycy obejmują zaburzenia dziedziczne. U niektórych osób nieprawidłowe enzymy uniemożliwiają tarczycy wytwarzanie hormonów tarczycy. W innych przypadkach przysadka mózgowa nie wydziela wystarczającej ilości hormonu tyreotropowego (TSH), który jest potrzebny do stymulacji tarczycy. Wtórna niedoczynność tarczycy jest znacznie rzadsza niż pierwotna niedoczynność tarczycy. W obu przypadkach tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania, co spowalnia funkcje organizmu. Objawy niedoczynności tarczycy są subtelne i mogą być mylone z innymi dolegliwościami, takimi jak depresja.

Zabiegi na nadczynność tarczycy mogą powodować niedoczynność tarczycy obejmują leki, które zakłócają zdolność tarczycy do produkcji hormonów. Chirurgiczne usunięcie tarczycy może również prowadzić do niedoczynności tarczycy. Ludzie z tym stanem mogą również potrzebować przyjmować suplementy hormonów tarczycy.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie i skórę w okolicy drugiego podbródka

Jeśli niepokoi Cię wygląd drugiego podbródka, powinieneś wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie i skórę. Niektóre z tych ćwiczeń skierowane są na konkretne mięśnie. Inne mogą poprawić Twoją postawę. Na przykład, spróbuj ćwiczeń, które ujędrnią Twoje policzki. Inne ćwiczenia obejmują całowanie nieba lub gwizdanie w sufit.

Dobre ćwiczenie na wzmocnienie mięśni i skóry w okolicy podwójnego podbródka skupia się na podnoszeniu i tonizowaniu mięśni twarzy i szyi. Jeśli wykonywane regularnie, może zmniejszyć wygląd drugiego podbródka i zapobiec starzeniu się skóry. Może to potrwać miesiąc lub dłużej, aby pokazać wyniki. Niektóre z tych ćwiczeń to prasowanie języka, które polega na dociskaniu języka do dachu ust. Są one również ukierunkowane na mięśnie policzków i szyi.

Innym ćwiczeniem tonizującym i ujędrniającym skórę i mięśnie w tej okolicy jest ćwiczenie z piłką tenisową. Ćwiczenie to ujędrnia mięśnie i skórę pod brodą oraz zwalcza nadmiar tłuszczu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spróbuj wykonywać to ćwiczenie dwa razy dziennie. Nie jest to szybkie rozwiązanie, ale warto spróbować.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie i skórę w okolicy drugiego podbródka mogą pomóc Ci wyglądać młodziej. Możesz również wykonywać proste ćwiczenia twarzy, aby napiąć skórę i mięśnie w rejonie drugiego podbródka. Ćwiczenia te nie są trudne i można je wykonywać kilka razy dziennie.

Podwójny podbródek może być wynikiem genetyki, wieku i złej postawy. Na szczęście możesz poznać najskuteczniejsze ćwiczenia, które pozwolą Ci pozbyć się podwójnego podbródka i wzmocnić linię szczęki. Wykonywanie tych ćwiczeń regularnie może pomóc Ci osiągnąć rezultaty w mniej niż miesiąc.

Podobne tematy