Czy można poddać się zabiegowi usunięcia podwójnego podbródka będąc w ciąży?

Ciąża, a zwłaszcza karmienie piersią, może pozostawić nadmiar skóry pod brodą. Podczas gdy większość kobiet unika jakichkolwiek operacji kosmetycznych w czasie ciąży, niektóre zdecydowały się na zabieg, aby pozbyć się nadmiaru skóry. Zatwierdzony przez FDA zabieg Kybella na podwójny podbródek zawiera naturalnie występujący kwas deoksycholowy, który pomaga wchłonąć komórki tłuszczowe. Jednak zastrzyki kosmetyczne w czasie ciąży nie są zalecane przez większość lekarzy.

Kwas dezoksycholowy

Wstrzyknięcie kwasu dezoksycholowego pod obszar podbródka może pomóc w wyeliminowaniu podwójnego podbródka i zmniejszeniu wyglądu podgardla. Kwas ten, który jest substancją naturalnie występującą w Twoim organizmie, rozbija komórki tłuszczowe, czyniąc je niezdatnymi do magazynowania tłuszczu. Zabieg ten jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, ponieważ kwas deoksycholowy nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jednak zabieg wstrzyknięcia powinien być wykonany przez przeszkolonego pracownika służby zdrowia.

Kwas dezoksycholowy jest kwasem, który rozbija komórki tłuszczowe w okolicy przyśrodkowej. Jest to substancja występująca naturalnie w organizmie i dlatego może powodować mniej skutków ubocznych niż niektóre inne rodzaje zabiegów wstrzykiwania. Inną opcją jest Kybella, która jest zatwierdzonym przez FDA zabiegiem wstrzykiwania w leczeniu podwójnego podbródka. Zabieg redukuje złogi tłuszczu pod brodą, a procedura obejmuje niewielki lub żaden czas przestoju.

Jednym minusem kwasu deoksycholowego do usuwania podwójnego podbródka w ciąży jest to, że trzeba będzie zaplanować kilka zabiegów – podany fragment jest dziełem zespołu redakcyjnego portalu beautyandgo.pl. Zazwyczaj potrzebne są dwie do czterech sesji, ale niektórzy pacjenci uzyskują wyniki po czterech lub pięciu sesjach. Należy również upewnić się, że zaplanować te zabiegi co najmniej jeden miesiąc od siebie.

Podczas gdy kwas deoksycholowy do usuwania podwójnego podbródka jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, kwas ten nie nadaje się do stosowania w innych obszarach ciała. Pozostałe komórki tłuszczowe mogą się rozszerzyć i spowodować powstanie podwójnego podbródka. Z tego powodu należy rozważyć poddanie się tej procedurze tylko wtedy, gdy jesteś w dobrej formie i jesteś blisko swojej docelowej wagi ciała.

Ważne jest, aby przed poddaniem się zabiegowi porozmawiać z lekarzem. Zabieg ten wiąże się z wieloma zagrożeniami, w tym z infekcjami. Nie jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, które karmią piersią. Należy również powiedzieć lekarzowi, jeśli planujesz zajść w ciążę. Zabieg ten może powodować obrzęk, zasinienie i ból.

Ponieważ procedura ma możliwość wystąpienia skutków ubocznych, najlepiej wykonywać ją w pierwszym trymestrze ciąży. Ważne jest, aby pamiętać, że procedura ta nie jest substytutem dla operacji podniesienia szyi. Ponadto, jeśli podwójny podbródek jest spowodowany luźną skórą, procedura nie skoryguje tego problemu.

Kybella

Ciąża może zakłócić skuteczność zabiegu usuwania podwójnego podbródka Kybella. Jeśli planujesz zabieg, powinnaś poinformować swojego lekarza, czy jesteś w ciąży, czy nie. Należy również powiedzieć mu o wszelkich poprzednich zabiegach kosmetycznych, które miałaś. Jeśli jesteś w ciąży, nie powinnaś poddawać się zabiegowi. Może on być szkodliwy dla Twojego nienarodzonego dziecka.

Jeśli rozważasz Kybella jako zabieg na podwójny podbródek, ważne jest, aby pamiętać, że jest on odpowiedni dla kobiet w wieku 18 lat i starszych, które mają umiarkowany lub poważny tłuszcz poniżej podbródka. Procedura ta nie jest dobrym wyborem dla osób, które mają trudności z przełykaniem lub mają podstawowe warunki medyczne lub infekcje. Ale jeśli próbowałeś innych zabiegów i one zawiodły, nadal możesz mieć tę procedurę.

Kybella jest syntetyczną formą kwasu deoksycholowego, substancji wytwarzanej przez organizm w celu rozbicia tłuszczu pochodzącego z diety. Jest on wstrzykiwany pod brodę w celu rozbicia komórek tłuszczowych. Działa poprzez niszczenie komórek tłuszczowych, dzięki czemu nie mogą one już magazynować tłuszczu. Zastrzyki muszą być podawane przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia, ponieważ zabieg może powodować działania niepożądane.

Procedura wymaga wielu zastrzyków wzdłuż dolnej części podbródka. W zależności od stopnia nasilenia problemu, aby uzyskać najlepsze rezultaty, konieczne może być wykonanie nawet sześciu zabiegów. Sesje są zazwyczaj wykonywane w odstępie około jednego miesiąca. Mimo, że czas przestoju po zabiegu jest niewielki lub nie ma go wcale, należy zażyć ibuprofen i lód, aby złagodzić ewentualną bolesność. Należy również spodziewać się obrzęku, który może utrzymywać się do dwóch tygodni.

Jeśli masz umiarkowane lub poważne złogi tłuszczu pod brodą, możesz rozważyć Kybella. Ten zastrzyk jest zatwierdzony przez FDA i może trwale zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka bez operacji. Pacjenci, którzy mają Kybella mają szczuplejszy, bardziej smukły profil po zabiegu.

Ponieważ zabieg nie działa z dnia na dzień, może być potrzebny więcej niż jeden zabieg, aby zobaczyć pożądane rezultaty. Jednak rezultaty będą zauważalne po około miesiącu.

Niechirurgiczne zabiegi na podwójny podbródek

Jeśli martwi Cię podwójny podbródek, dostępne są zabiegi niechirurgiczne. Istnieje kilka procedur dostępnych, które mogą skutecznie zmniejszyć tłuszcz w tym obszarze bez inwazyjnych operacji. Najlepsze rezultaty można osiągnąć stosując multimodalne podejście do leczenia tego problemu. Połączenie wypełniaczy skórnych i zamrażania tłuszczu może być stosowane w celu osiągnięcia naturalnie wyglądającego rezultatu.

KYBELLA to niechirurgiczny zabieg, który został zatwierdzony przez FDA do leczenia podwójnego podbródka, stanu spowodowanego nadmiarem tłuszczu na twarzy. Ten zabieg iniekcyjny wykorzystuje naturalnie występującą substancję zwaną kwasem deoksycholowym, która pomaga wchłonąć komórki tłuszczowe i zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Należy jednak pamiętać, że Kybella nie była badana w czasie ciąży, dlatego przed poddaniem się zabiegowi należy skonsultować się z lekarzem.

Kilka zabiegów na podwójny podbródek jest dostępnych za pośrednictwem lekarza, w tym KYBELLA(tm). Zabiegi te są bezpieczne, skuteczne i wiążą się z niewielkim lub zerowym czasem przestoju. Procedura została zatwierdzona przez FDA, a większość pacjentów może powrócić do codziennych zajęć wkrótce po zabiegu.

Seria zastrzyków znanych jako Kybella może trwale zredukować komórki tłuszczowe pod brodą. Pomaga w naturalnym wchłanianiu tłuszczu, a wyniki są zauważalne. Zabieg niechirurgiczny może być bardzo skuteczny dla kobiet w ciąży, które są zaniepokojone swoim wyglądem. Zabieg niechirurgiczny jest również możliwy dla tych, którzy chcą mieć bardziej młodzieńczy dekolt po ciąży.

Kybella jest zatwierdzonym przez FDA środkiem wstrzykiwanym do leczenia umiarkowanego do silnego tłuszczu pod brodą. Jednak może nie być odpowiedni dla osób z infekcjami, trudnościami w przełykaniu lub słabymi mięśniami twarzy. I nie powinien być stosowany u pacjentów z podstawowymi warunkami medycznymi, takimi jak cukrzyca lub osłabiona szczęka.

Kybella to zastrzyk z kwasu deoksycholowego, substancji naturalnie występującej w organizmie, która rozbija komórki tłuszczowe w okolicy przyśrodkowej. W związku z tym jest bezpieczniejsza niż inne metody i może zapewnić takie same rezultaty jak chirurgia bez czasu rekonwalescencji.

Rekonwalescencja po zabiegu chin tuck

Większość kobiet jest w stanie wrócić do pracy i innych codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu chin tuck. Rekonwalescencja po tym zabiegu jest szybsza niż w przypadku liftingu szyi. Chirurg przedstawi instrukcje dotyczące powrotu do zdrowia w zależności od konkretnej sytuacji. Należy dokładnie stosować się do nich i zgłaszać wszelkie krwawienia, drenaże, zaczerwienienia lub obrzęki swojemu lekarzowi. Pacjenci są zazwyczaj wypisywani tego samego dnia.

Ciąża to trudny okres dla organizmu. Nierzadko kobiety odczuwają zwiększony ból podczas pierwszego trymestru. Może to wpłynąć na gojenie się blizn i tkanek. Kobiety mogą doświadczyć dodatkowych odczuć w brzuchu, zwiększonej zgagi i problemów z nietrzymaniem moczu. Czas rekonwalescencji po zabiegu tummy tuck w czasie ciąży może być wydłużony o kilka miesięcy, ale rzadko zdarza się, aby zabieg zagrażał dziecku lub matce.

Ważne jest również, aby zaplanować kogoś do pomocy podczas rekonwalescencji. Najlepiej jest zaplanować pomocnika przed datą zabiegu. W ten sposób nie będziesz musiała martwić się o robienie planów na dzień operacji. Należy również poprosić o czas wolny od pracy. Podczas rekonwalescencji prawdopodobnie będziesz odczuwać emocjonalne wzloty i upadki.

Podobne tematy