Gładka skóra bez wysiłku – poznaj zalety depilacji laserowej

Konieczność częstego golenia ciała jest uciążliwa. Niektóre osoby muszą robić to codziennie, aby utrzymać gładkość nóg. Usuwanie owłosienia maszynką nie tylko pochłania czas, ale też naraża skórę na podrażnienia i wrastające włoski. Zabiegiem, który może rozwiązać wszystkie te problemy, jest depilacja laserowa. Przedstawiamy zalety laserowego usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa – zabieg o długotrwałych efektach

Działanie lasera polega na termicznym uszkodzeniu włosa wraz z cebulką. Wiązka światła zostaje pochłonięta przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, czego efektem jest wzrost temperatury i zniszczenie naświetlanej struktury. Zjawisko to nazywane jest selektywną fototermolizą i dezaktywację wzrostu włosa nawet na wiele lat.

Chociaż już po jednym zabiegu depilacji laserowej można zauważyć wyraźnie mniejszą ilość włosków na ciele, to konieczne jest wykonanie zalecanej przez kosmetologa serii zabiegów. Zazwyczaj wykonuje się około 4-6 zabiegów. Taka liczba wynika z tego, że laser działa tylko na włoski, będące w fazie anagenu (aktywnego wzrostu). Jednocześnie w tej fazie znajduje się tylko około 20-40% owłosienia na danym obszarze. Istotne są również odstępy pomiędzy sesjami, które wynoszą 4-8 tygodni. Seria zabiegów depilacji laserowej daje gwarancję, że wychwycone zostaną wszystkie niesforne włoski, a ciało pozostanie gładkie na długo. Wskazane jest jednak wykonywanie tzw. depilacji przypominających raz na 1-2 lata.

Laserowe usuwanie owłosienia niezależnie od karnacji

Nowoczesne lasery do depilacji umożliwiają skuteczne usuwanie owłosienia każdemu. Jasny kolor włosów czy ciemna karnacja nie stanowią już przeszkody. Konieczne jest jednak użycie odpowiedniego urządzenia, ponieważ nie wszystkie lasery nadają się do usuwania blond owłosienia. Warto wcześniej dowiedzieć się, czy w danej klinice możliwe jest wykonanie depilacji laserowej jasnych włosów. Odpowiednim sprzętem dysponuje m.in. Klinika La Perla w Bolesławcu. Jak wyjaśniają eksperci, lasery te charakteryzują się wysoką czułością, dzięki czemu są w stanie wykryć nawet najmniejsze stężenia melaniny, podgrzać cebulkę włosa i zniszczyć ją nieodwracalnie.

Gładka skóra bez wrastających włosków i czerwonych kropek

Wrastające włoski to nieestetyczna i szkodliwa dla skóry konsekwencja tradycyjnych metod usuwania owłosienia. Gdy włosek nie jest w stanie przebić się przez skórę, zawija się i rośnie tuż pod naskórkiem. Efektem są stany zapalne, zaczerwienienie, gromadzenie się ropy. Najbardziej predysponowane są osoby, które stosują metody polegające na wyrywaniu włosków. Maszynka również nie obchodzi się ze skórą zbyt delikatnie. Wiele osób może zaobserwować po goleniu wyraźne podrażnienia na skórze w postaci drobnych kropek, które mogą utrzymywać się na skórze nawet przez kilka dni.

Z depilacją laserową jest inaczej. Podrażnienia po zastosowaniu lasera oczywiście pojawiają się, ale są konsekwencją intensywnego podgrzania i „wypalenia” mieszków włosowych. Po kilku dniach skóra odzyskuje normalny wygląd. Profesjonalnie wykonana depilacja laserowa nie stwarza ryzyka stanów zapalnych skóry, ale im zapobiega. Dzięki temu, że zabiegu nie trzeba ciągle powtarzać, problem podrażnień i wrastających włosków nie istnieje.Szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej? Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Materiał promocyjnyPodobne tematy