Jak przygotować się do zabiegu podwójnego podbródka

Przed zabiegiem należy zadać lekarzowi wszelkie pytania, jakie można mieć. Lekarz będzie również zaznaczyć obszary, w których będziesz wstrzykiwany. Należy zrobić zdjęcia przed i po, aby porównać ostateczne wyniki. Lekarz następnie znieczuli obszar i wstrzyknie kwas deoksycholowy.

Coolsculpting

Są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować się do zabiegu Coolsculpting przed jego rozpoczęciem. Najlepszym sposobem na przygotowanie się do zabiegu CoolSculpting jest utrzymanie zdrowego trybu życia, ponieważ zmniejszy to ryzyko przybrania na wadze po zabiegu. Dodatkowo, należy mieć świadomość, że wyniki potrwają kilka miesięcy, aby pokazać, więc należy zaplanować wiele sesji, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Należy mieć świadomość, że zabieg będzie działał tylko w celu redukcji tłuszczu pod skórą. Oznacza to, że organizm potrzebuje czasu, aby wypłukać martwe komórki i zrobić miejsce dla nowych. Możesz spodziewać się zauważalnej różnicy po dwóch lub trzech zabiegach, ale na pełne rezultaty trzeba będzie poczekać do sześciu miesięcy. Po zabiegu CoolSculpting będziesz musiała prowadzić zdrowy tryb życia, aby utrzymać swój nowy kształt.

Należy również zdawać sobie sprawę z efektów ubocznych CoolSculpting. Zabieg może powodować tymczasowe lub trwałe efekty uboczne. Nie jest on odpowiedni dla osób z niektórymi schorzeniami. Na przykład, jeśli palisz lub pijesz nadmiernie, powinieneś unikać procedury. Poza tym będzie wymagał od Ciebie zmiany stylu życia i zmiany diety.

CoolSculpting jest najlepszym wyborem dla osób, które mają umiarkowane do dużych ilości tłuszczu podmentalnego. Jednak wyniki będą się różnić w zależności od rodzaju tłuszczu, który masz i lokalizacji zabiegu. Jeśli masz umiarkowane do dużych ilości tłuszczu podbródkowego, możesz rozważyć Kybella zamiast. Zabieg ten podniesie luźną tkankę skórną i zredukuje tłuszcz.

Kybella

Przed poddaniem się zabiegowi Kybella podwójnego podbródka, ważne jest, aby omówić swoją historię medyczną z dostawcą usług medycznych. Jeśli masz historię krwawienia, trudności z przełykaniem lub inne problemy zdrowotne, powinieneś poinformować o nich swojego lekarza. Należy również poinformować lekarza o ciąży lub karmieniu piersią. Chociaż zabieg jest bezpieczny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, istnieją pewne zagrożenia z nim związane. Należy omówić je z lekarzem i poinformować go o wszelkich zabiegach kosmetycznych, które miały miejsce w przeszłości.

Zabieg Kybella polega na wstrzyknięciu syntetycznej substancji zwanej kwasem deoksycholowym. Substancja ta działa w celu rozbicia komórek tłuszczowych w okolicy podbródka. Kwas deoksycholowy zawarty w Kybella zniszczy komórki tłuszczowe w tym obszarze i zapobiegnie gromadzeniu się tłuszczu w przyszłości. Zabieg trwa tylko kilka sesji, a rezultaty można zacząć widzieć już po dwóch lub trzech miesiącach.

Po podjęciu decyzji o zabiegu, lekarz wykona zdjęcia wyjściowe w celu udokumentowania wyników. Obszar zostanie oczyszczony i przygotowany do wstrzyknięcia. Lekarz może zastosować miejscowy środek znieczulający, aby zminimalizować ból. Podczas zabiegu otrzymasz 20 do 50 zastrzyków Kybella. Kwas ten powoli zabija komórki tłuszczowe, a organizm metabolizuje je w ciągu kolejnych tygodni. W zależności od pożądanych rezultatów, możesz potrzebować więcej niż jednego zabiegu. Każda sesja powinna być w odstępie około dwóch do sześciu tygodni.

Mezoterapia

Jeśli chcesz pozbyć się podwójnego podbródka, możesz zdecydować się na zabieg Mezoterapii. Procedura ta jest skuteczna i nieinwazyjna oraz oferuje natychmiastowe rezultaty. Może również zmniejszyć drobne zmarszczki mimiczne. Dodatkowo może pomóc poprawić gładkość i nawilżenie twarzy. Opracowana przez francuskiego lekarza Michela Pistora w 1952 roku, mezoterapia jest naturalnym sposobem na pozbycie się niechcianego tłuszczu na twarzy. Polega na wstrzyknięciu substancji emulgujących w okolice szyi i podbródka.

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego zdezynfekowania skóry pod brodą i wyznaczenia przekroju obszaru, którego dotyczy. Zabieg trwa od 15 do 30 minut. Po zabiegu nie jest wymagany czas rekonwalescencji i może on być wykonany ręcznie lub przy użyciu urządzenia do wstrzykiwania wspomaganego. Lekarz wprowadzi mikrofilamenty kolagenowe, aminokwasy i minerały do leczonych obszarów. Po zakończeniu zabiegu organizm w naturalny sposób oczyści leczone obszary z tłuszczu.

Przed zabiegiem należy pić dużo wody. Pomoże to wypłukać więcej toksyn i tłuszczu z organizmu. Dodatkowo, spożywanie pokarmów bogatych w wodę, takich jak ogórki i melony, pomoże organizmowi wypłukać toksyny.

Ćwiczenia

Jeśli chcesz pozbyć się podwójnego podbródka, ważne jest, aby wykonać kilka ćwiczeń przed zabiegiem. Dzięki nim mięśnie szczęki i podbródka staną się bardziej płaskie, a podbródek będzie bardziej naturalny. Niektóre ćwiczenia na podbródek obejmują wykrzykiwanie, które polega na wystawieniu dolnej wargi jak najdalej. Należy utrzymać tę pozycję przez około 3 sekundy, a następnie rozluźnić się i powtórzyć ćwiczenie 10 do 20 razy.

Najlepsze ćwiczenia do wykonania przed zabiegiem podwójnego podbródka obejmują schemat ukierunkowanych ćwiczeń na szyję i twarz. Ćwiczenia te są zaprojektowane tak, aby tonować skórę i mięśnie twarzy oraz spalać tłuszcz w tym obszarze. Gdy wykonywane dziesięć do piętnastu razy dziennie, ćwiczenia te mogą pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka.

Ćwiczenia te pomagają również tonować i wzmacniać mięśnie w obszarze pod brodą. Ćwiczenia te należy wykonywać codziennie, co najmniej pięć razy dziennie, przez trzy do czterech tygodni. Innym ćwiczeniem na obszar podbródka jest ćwiczenie zwane jutsu szczęki. Polega ono na otwarciu ust i uniesieniu dolnej wargi do góry. Ćwiczenie to można wykonywać kilka razy dziennie przez około dziesięć minut, aby zobaczyć znaczące rezultaty.

Ćwiczenia na okolice podbródka są korzystne dla osób w każdym wieku. Podczas gdy genetyka i starzenie się są czynnikami, które mogą przyczynić się do podwójnego podbródka, ćwiczenia te mogą pomóc zmniejszyć wygląd tego obszaru. Dodatkowo, ćwiczenia te wzmacniają mięśnie szyi i pomagają wyeliminować wygląd drobnych linii i zmarszczek na skórze.

Obrzęk

Jeśli chciałbyś pozbyć się podwójnego podbródka raz na zawsze, będziesz musiał wcześniej przygotować się do zabiegu. Stosowany podczas zabiegu zastrzyk z kwasu deoksycholowego działa poprzez rozbijanie komórek tłuszczowych w okolicy podbródka. Ten rodzaj leczenia jest zazwyczaj zakończony w ciągu kilku sesji i jest łatwy do dopasowania do swojego harmonogramu. Procedura obejmuje również minimalny czas przestoju i jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet w każdym wieku.

Zanim udasz się na zabieg, będziesz musiał odwiedzić lekarza. Podczas konsultacji, lekarz zbada Twój obszar podmentalny, aby ustalić, czy ten zabieg jest dla Ciebie odpowiedni. On lub ona pokaże Ci również miejsca wstrzyknięcia i odpowie na wszelkie pytania, które możesz mieć. Lekarz zaleci również plan leczenia dostosowany do Twoich potrzeb.

Po poddaniu się zabiegowi podwójnego podbródka, prawdopodobnie przez kilka dni będziesz odczuwać obrzęk, odrętwienie i ból. Ból ten może być odczuwalny podczas dotykania lub rozciągania tego obszaru. Ponadto wielu pacjentów zauważyło, że ich szyja chwieje się po zabiegu, dlatego ważne jest, aby nosić pasek kompresyjny na podbródek, aby utrzymać go w miejscu podczas rekonwalescencji.

Podczas procesu rekonwalescencji należy unikać spożywania napojów alkoholowych, słonych potraw oraz suplementów witaminy E. Przez kilka dni po zabiegu należy również unikać intensywnych ćwiczeń oraz nadmiernej ekspozycji na słońce lub ciepło. Działania te zwiększają przepływ krwi, co może spowolnić proces gojenia. Należy również unikać posiadania jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych w tym obszarze, dopóki nie zostaniesz wyleczony. Zabiegi te mogą zakłócać wstrzykiwanie kwasu deoksycholowego.

Powikłania

Przed poddaniem się zabiegowi podwójnego podbródka, ważne jest, aby zrozumieć wszystkie związane z nim zagrożenia. Jednym z głównych zagrożeń jest uraz szyi, który może być leczony przez przyjmowanie leków przeciwzapalnych. Istnieje również ryzyko infekcji i krwawienia. Oprócz tych zagrożeń, leczenie podwójnego podbródka może również prowadzić do asymetrii twarzy. Operacja ta może również spowodować uszkodzenie nerwów. Jeśli tak się stanie, możesz doświadczyć drętwienia i osłabienia na brodzie.

Najlepszym sposobem zwalczania wyglądu podwójnego podbródka jest naturalna dieta. Dieta obniża spożycie kalorii, co może pomóc w zmniejszeniu wyglądu podbródka. Dodatkowo, picie dużej ilości wody pomoże Twojemu organizmowi wyeliminować tłuszcz i toksyny. Pokarmy bogate w wodę, takie jak melony i ogórki, mogą również zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Inny zabieg polega na wstrzykiwaniu związków do podbródka. Procedura ta może trwać 6 miesięcy i może wymagać nawet 100 zastrzyków. Możliwe jest również, że zastrzyki mogą spowodować uszkodzenie nerwów i inne komplikacje.

Podczas gdy ta procedura może przynieść zauważalne rezultaty, proces usuwania tłuszczu jest powolny. W rzeczywistości wyniki nie pojawią się przez kilka tygodni do kilku miesięcy. Jednak wyniki tej procedury są trwałe, a w przeciwieństwie do budowania twarzy, tłuszcz nie będzie się regenerować. Było kilka długoterminowych badań procedury, a 75-90 procent pacjentów nadal wykazuje odpowiedź pięć lat po zabiegu. Co więcej, większość pacjentów zobaczy wyniki po ich drugim zabiegu.

Podobne tematy